Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Zápis do 1. ročníka

Zápis do 1. ročníka 2

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Školská 339, Važec oznamuje rodičom budúcich prvákov, že zápis pre šk. rok 2023/2024 sa uskutoční 13. apríla 2023 od 14:00 do 17:00 v priestoroch ZŠ. Do 1. ročníka sa budú zapisovať deti narodené od 1.9.2016 do 31.8.2017. Viac ...

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Školská 339, Važec oznamuje rodičom budúcich prvákov, že zápis pre šk. rok 2023/2024 sa uskutoční 13. apríla 2023 od 14:00 do 17:00 v priestoroch ZŠ. Do 1. ročníka sa budú zapisovať deti narodené od 1.9.2016 do 31.8.2017. Na zápis sa dostavia obidvaja zákonní zástupcovia spolu s dieťaťom. V prípade, ak sa jeden zo zákonných zástupcov nemôže zúčastniť zápisu, je potrebné, aby zákonní zástupcovia vyplnili a podpísali písomné vyhlásenie - splnomocnenie. Písomné vyhlásenie je dostupné tu.

K zápisu je potrebné doniesť:
- rodný list dieťaťa,
- občiansky preukaz zákonných zástupcov,
- kartičku poistenca dieťaťa,
- 30 € (na pracovné zošity, zbierku úloh z matematiky, časopis Vrabček, prvá kniha).

Pokračovanie v povinnom predprimárnom vzdelávaní
Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahlo školskú zrelosť, môže riaditeľ školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupu rozhodnúť o pokračovaní v povinnom predprimárnom vzdelávaní ďalší jeden rok.
Súčasťou žiadosti je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia CPPPaP.


Možnosť predčasného nástupu do školy
Ak zákonný zástupca dieťaťa požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku a absolvovalo povinné predprimárne vzdelávanie, je povinný k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast. Plnenie povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole zákonný zástupca preukazuje potvrdením príslušnej materskej školy.
 

Priebeh zápisu
Počas zápisu pedagóg hravou formou zisťuje pripravenosť detí. Overujú sa základné schopnosti detí ako napr. či poznajú farby, geometrické tvary, pomerové množstvo, veľkosť, rozprávanie podľa obrázka, prednes básne, prípadne spev pesničky. Ide o orientačné posúdenie pripravenosti dieťaťa na školské prostredie. Rodič vyplní potrebné tlačivá s údajmi o dieťati a dostane základné informácie k nástupu dieťaťa do školy.

Znaky školskej zrelosti (príloha). (738.07 kB)

Čo by mal vedieť/dokázať prvák (príloha). (429.26 kB)

Čo by mal urobiť rodič (príloha). (211.87 kB)

Prílohy

Písomné vyhlásenie- splnomocnenie.docx

Písomné vyhlásenie- splnomocnenie.docx
Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 24,84 kB

Znaky_školskej_zrelosti.pdf

Znaky_školskej_zrelosti.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 738,07 kB

Čobymal prvák vedieť dokázať.pdf

Čobymal prvák vedieť dokázať.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 429,26 kB

Co by mal urobit rodic.pdf

Co by mal urobit rodic.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 211,87 kB
Dátum vloženia: 13. 3. 2023 14:00
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 3. 2023 7:56
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, štvrtok 21. 9. 2023
takmer jasno 19 °C 11 °C
piatok 22. 9. slabý dážď 18/12 °C
sobota 23. 9. mierny dážď 17/12 °C
nedeľa 24. 9. mierny dážď 12/9 °C

Sviatok

Meniny má Matúš, Ifigénia, Mirela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Na deň Tobiáša máme dažde radi, nielen pre osenie, aj pre vinohrady.

Pranostika na akt.deň

O Matúši ľahko na duši.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.