Školský klub detí

Významnou a neoddeliteľnou súčasťou našej školy je aj ŠKD. Zabezpečuje starostlivosť o deti po vyučovaní tak, aby deti strávili voľný čas aktivitami, ktoré ich zaujmú. Dôraz kladieme na zapracovanie aktivít, o ktoré deti prejavia záujem. Pri ich realizácii rešpektujeme princíp dobrovoľnosti a pestrosti. ŠKD sa riadi smernicou schválenou dňa 23. augusta 2019 a vnútorným poriadkom.

Prevádzka ŠKD
V školskom roku 2021/2022 je do školského klubu zapísaných 35 žiakov 1. – 4. ročníka, rozdelených do dvoch oddelení

Vychovávateľky v ŠKD

• Michaela Piervolová    (žiaci 3. a 4. triedy)
  • Mgr. Daniela Jančušková     ( žiaci 1. a 2. triedy)

Náš ŠKD chce poskytnúť deťom priestor na oddych a relaxáciu po vyučovaní. Snažíme sa vytvárať podmienky pre kvalitnú prípravu na vyučovanie, viesť deti k vytváraniu priateľských vzťahov s rovesníkmi, podporovať tvorivosť detí a realizovať sa v záujmových činnostiach.
Výchova a vzdelávanie mimo vyučovania sa v ŠKD realizuje v týchto oblastiach výchovy:

• Spoločensko – vedná, kde sa s deťmi venujeme rôznym témam a rozhovorom o rodine, kamarátoch, pomoci starším a slabším, riešení problémov, vzťahoch k rodičom a k dospelým.
  • Pracovno – technická, kde vyrábame výrobky na rôzne príležitosti a sviatky, pričom pracujeme s viacerými materiálmi.
  • Prírodovedno – enviromentálna, ktorá je zameraná na spoznávanie prostredia okolo nás, sledovanie zmien v prírode počas jednotlivých ročných období, sledovanie vodných tokov, ochrane životného prostredia a pod.
  • Esteticko – výchovná, kde sa s deťmi venujeme výtvarným činnostiam, výzdobe tried ŠKD a priestorov školy.
  • Telovýchovná, zdravotná a športová je zameraná na pohybové hry a rôzne športové aktivity, ktoré prispievajú k zdravému životnému štýlu detí.

ŠKD ponúka vo vhodnom prostredí činnosti podnetné, zaujímavé a obsahovo bohaté. V ŠKD sa môže dieťa pod priamym alebo nepriamym pedagogickým vedením prirodzeným detským spôsobom prejavovať, zamestnávať sa a hrať. ŠKD zabezpečuje bezpečné prostredie a to nie len z hľadiska fyzického, ale i emocionálneho a sociálneho.
Aj v tomto školskom roku máme pre deti pripravených množstvo zaujímavých činností v jednotlivých oblastiach výchovy. Niektoré z týchto činností zverejníme na stránke školy prostredníctvom fotografií.

ŠKD

alf

Po Ut St Št Pia So Ne

pop

np

skola meni svet

Počasie

dnes, pondelok 28. 11. 2022
polojasno 1 °C -3 °C
utorok 29. 11. jasná obloha 3/-4 °C
streda 30. 11. zamračené 4/-3 °C
štvrtok 1. 12. zamračené 5/-1 °C

Sviatok

Meniny má Henrieta, Gerhard, Tristan, Desdemona, Eta

Pranostika na akt. mesiac

Novembrový sneh keď za niekoľko dní poleží, potom prejde, lepšie hnojí ako hnoj.

Pranostika na akt.deň

Hmla na deň Mláďatiek veštila hmly.

Aplikácia V OBRAZE

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.