Školský klub detí

Významnou a neoddeliteľnou súčasťou našej školy je aj ŠKD. Zabezpečuje starostlivosť o deti po vyučovaní tak, aby deti strávili voľný čas aktivitami, ktoré ich zaujmú. Dôraz kladieme na zapracovanie aktivít, o ktoré deti prejavia záujem. Pri ich realizácii rešpektujeme princíp dobrovoľnosti a pestrosti. ŠKD sa riadi smernicou schválenou dňa 23. augusta 2019 a vnútorným poriadkom.

Prevádzka ŠKD
V školskom roku 2021/2022 je do školského klubu zapísaných 35 žiakov 1. – 4. ročníka, rozdelených do dvoch oddelení

Vychovávateľky v ŠKD

• Michaela Piervolová    (žiaci 3. a 4. triedy)
  • Mgr. Daniela Jančušková     ( žiaci 1. a 2. triedy)

Náš ŠKD chce poskytnúť deťom priestor na oddych a relaxáciu po vyučovaní. Snažíme sa vytvárať podmienky pre kvalitnú prípravu na vyučovanie, viesť deti k vytváraniu priateľských vzťahov s rovesníkmi, podporovať tvorivosť detí a realizovať sa v záujmových činnostiach.
Výchova a vzdelávanie mimo vyučovania sa v ŠKD realizuje v týchto oblastiach výchovy:

• Spoločensko – vedná, kde sa s deťmi venujeme rôznym témam a rozhovorom o rodine, kamarátoch, pomoci starším a slabším, riešení problémov, vzťahoch k rodičom a k dospelým.
  • Pracovno – technická, kde vyrábame výrobky na rôzne príležitosti a sviatky, pričom pracujeme s viacerými materiálmi.
  • Prírodovedno – enviromentálna, ktorá je zameraná na spoznávanie prostredia okolo nás, sledovanie zmien v prírode počas jednotlivých ročných období, sledovanie vodných tokov, ochrane životného prostredia a pod.
  • Esteticko – výchovná, kde sa s deťmi venujeme výtvarným činnostiam, výzdobe tried ŠKD a priestorov školy.
  • Telovýchovná, zdravotná a športová je zameraná na pohybové hry a rôzne športové aktivity, ktoré prispievajú k zdravému životnému štýlu detí.

ŠKD ponúka vo vhodnom prostredí činnosti podnetné, zaujímavé a obsahovo bohaté. V ŠKD sa môže dieťa pod priamym alebo nepriamym pedagogickým vedením prirodzeným detským spôsobom prejavovať, zamestnávať sa a hrať. ŠKD zabezpečuje bezpečné prostredie a to nie len z hľadiska fyzického, ale i emocionálneho a sociálneho.
Aj v tomto školskom roku máme pre deti pripravených množstvo zaujímavých činností v jednotlivých oblastiach výchovy. Niektoré z týchto činností zverejníme na stránke školy prostredníctvom fotografií.

ŠKD

Po Ut St Št Pia So Ne

pop

np

Počasie

dnes, streda 6. 7. 2022
mierny dážď 21 °C 10 °C
štvrtok 7. 7. slabý dážď 20/8 °C
piatok 8. 7. slabý dážď 16/10 °C
sobota 9. 7. slabý dážď 19/8 °C

Sviatok

Meniny má Patrik, Patrícia, Patrokles

Pranostika na akt. mesiac

Čo júl a august nedovarí, to september neusmaží.

Aplikácia V OBRAZE

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.