O materskej škole

Materská škola ja súčasťou Základnej školy, nachádza sa v tichom prostredí prírody, ktorá ponúka bezprostredný kontakt s prírodou.

V zariadení materskej školy sú zriadené štyri triedy. V 1. triede je 18 deti, v 2. triede 19 detí, v 3. triede 23 detí, v 4. triede 10 detí.  V tretej a štvrtej triede sú deti plniace povinné predprimárne vzdelávanie.

Výchovu a vzdelávanie v materskej škole vykonáva sedem kvalifikovaných učiteliek. Cez projekt boli prijaté dve pedagogické asistentky, jedna špeciálna pedagogička a jedna pomocná vychovávateľka. Prevádzkovými zamestnancami sú dve upratovačky. V školskej jedálni kuchárky.

Od roku 2009 pracujeme podľa Štátneho vzdelávacieho programu. Materská škola má vypracovaný vlastný Školský vzdelávací program zameraný na predprimárne vzdelávanie detí vo Važci.

Poloha našej školy je priamo pod Vysokými Tatrami, naskytá sa nám pohľad na krásnu panorámu. Názov školského vzdelávacieho programu je Zvedavé očká, pretože vystihuje poslanie našej materskej školy zamerať sa na enviromentálnu výchovu. Obohatiť poznanie detí o okolitý svet, rozvíjať prírodovednú gramotnosť.

Deti objavujú, pozorujú, získavajú primerané poznatky o ochrane prírody, spoznávajú prírodu a jej význam, rozvíja sa emocionálny vzťah k prírode, ochrane života, vyjadrujú svoje city k okoliu, naučia sa niesť zodpovednosť za svoje konanie. Rozvíjajú sa motorické zručnosti a sebaobslužné pracovné návyky potrebné pri ochrane prírody a životného prostredia. Preto je názov ŠkVP – Zvedavé očká

Materská škola

dnes, utorok 19. 3. 2024
polojasno 5 °C -4 °C
streda 20. 3. polojasno 8/-2 °C
štvrtok 21. 3. slabý dážď 10/1 °C
piatok 22. 3. dážď so snehom 9/1 °C

Meniny má Jozef, Sibyla

Vidíš v marci chlapa nahatého, volíš vidieť vlka chlpatého.

Na Jozefa mroz, bude sena voz a keď kapka, bude babka (málo).