O materskej škole

Materská škola ja súčasťou Základnej školy, nachádza sa v tichom prostredí prírody, ktorá ponúka bezprostredný kontakt s prírodou.

V zariadení materskej školy sú zriadené štyri triedy. V 1. triede je 13 deti, v 2. triede 20 detí, v 3. triede 22 detí, v 4. triede 8 detí.  V tretej a štvrtej triede sú deti plniace povinné predprimárne vzdelávanie.

Výchovu a vzdelávanie v materskej škole vykonáva šesť kvalifikovaných učiteliek. Cez projekt boli prijaté dve pedagogické asistentky, jedna špeciálna pedagogička a jedna pomocná vychovávateľka. Prevádzkovými zamestnancami sú dve upratovačky. V školskej jedálni kuchárky.

Od roku 2009 pracujeme podľa Štátneho vzdelávacieho programu. Materská škola má vypracovaný vlastný Školský vzdelávací program zameraný na predprimárne vzdelávanie detí vo Važci.

Poloha našej školy je priamo pod Vysokými Tatrami, naskytá sa nám pohľad na krásnu panorámu. Názov školského vzdelávacieho programu je Zvedavé očká, pretože vystihuje poslanie našej materskej školy zamerať sa na enviromentálnu výchovu. Obohatiť poznanie detí o okolitý svet, rozvíjať prírodovednú gramotnosť.

Deti objavujú, pozorujú, získavajú primerané poznatky o ochrane prírody, spoznávajú prírodu a jej význam, rozvíja sa emocionálny vzťah k prírode, ochrane života, vyjadrujú svoje city k okoliu, naučia sa niesť zodpovednosť za svoje konanie. Rozvíjajú sa motorické zručnosti a sebaobslužné pracovné návyky potrebné pri ochrane prírody a životného prostredia. Preto je názov ŠkVP – Zvedavé očká

Materská škola

alf

Po Ut St Št Pia So Ne

pop

np

skola meni svet

Počasie

dnes, pondelok 28. 11. 2022
polojasno 1 °C -3 °C
utorok 29. 11. jasná obloha 3/-4 °C
streda 30. 11. zamračené 4/-3 °C
štvrtok 1. 12. zamračené 5/-1 °C

Sviatok

Meniny má Henrieta, Gerhard, Tristan, Desdemona, Eta

Pranostika na akt. mesiac

Ak prídu v novembri predčasne mrazy tuhé, skoro zas dobre bude.

Pranostika na akt.deň

Ak je na deň Mláďatiek na oblohe veľa hviezd, má byť veľa hydiny.

Aplikácia V OBRAZE

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.