Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Žiaci špeciálnych tried piekli palacinky

Žiaci špeciálnych tried piekli palacinky

Dňa 31.03.2023 sa stretli triedy 1. špec., 2. špec. a 4. špec., aby strávili pekné dopoludnie a upiekli zdravé palacinky z ovsených vločiek s nastrúhaným jablkom. Viac ...

Dňa 31.03.2023 sa stretli triedy 1. špec., 2. špec. a 4. špec., aby strávili pekné dopoludnie a upiekli zdravé palacinky z ovsených vločiek s nastrúhaným jablkom. Žiaci sa s veľkou chuťou pustili do práce. Chlapci strúhali jablká a dievčatá zatiaľ chystali cesto. Naliali mlieko, rozbili vajíčka a nasypali ovsené vločky. Pridali sme trošku oleja a cukru. Pani učiteľka cesto rozmixovala mixérom. Porozprávali sme si o význame ovsených vločiek a jabĺk. Pod vedením učiteliek sa žiaci striedali pri pečení palaciniek. Sami si upiekli svoju palacinku, ktorú si potom natreli nutelou alebo lekvárom. Veľmi sa tešili z vlastnej práce. Spolu sme si uvarili žihľavový čaj, o ktorom  sa žiaci dozvedeli, aké vitamíny a minerály obsahuje.

 
Dátum vloženia: 24. 4. 2023 6:43
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 4. 2023 6:46
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Na znamenie Váh sa najlepšie sadia zemiaky.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.