Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie
Mapa webu

Vzdelávanie učiteľov

Vzdelávanie učiteľov

V dňoch 22. a 31. mája 2024 sa v ZŠ s MŠ Važec uskutočnilo aktualizačné vzdelávanie pre učiteľov, ktoré organizovala vzdelávacia agentúra Skillfill. Hlavnou školiteľkou bola PeaDr. Viac ...

V dňoch 22. a 31. mája 2024 sa v ZŠ s MŠ Važec uskutočnilo aktualizačné vzdelávanie pre učiteľov, ktoré organizovala vzdelávacia agentúra Skillfill. Hlavnou školiteľkou bola PeaDr. Lenka Holíková, ktorá svojimi odbornými vedomosťami a praktickými skúsenosťami obohatila všetkých účastníkov.

Prvá časť vzdelávania bola zameraná na tému leadershipu v učiteľskej profesii. PeaDr. Lenka Holíková nám priblížila, ako môže každý učiteľ objaviť a rozvinúť svoje líderské schopnosti. Diskutovali sme o tom, ako efektívne viesť triedu, motivovať žiakov a vytvárať pozitívne a podnetné prostredie na učenie. Využili sme množstvo praktických aktivít, ktoré podporovali tímovú prácu a komunikáciu medzi učiteľmi.

Druhá časť vzdelávania sa venovala dôležitej téme inklúzie a integrácie v školskom prostredí. PeaDr. Lenka Holíková nám vysvetlila rozdiely medzi týmito dvoma prístupmi a ako ich správne implementovať v našej škole. Prostredníctvom praktických cvičení sme sa naučili, ako efektívne začleniť všetkých žiakov do vyučovacieho procesu a ako vytvoriť podporujúce prostredie pre deti s rôznymi potrebami.

Počas oboch dní vzdelávania sme sa zapájali do rôznych zaujímavých aktivít, ktoré podporovali tímovú prácu a komunikáciu. Pracovali sme v skupinách, diskutovali o konkrétnych prípadoch a zdieľali svoje skúsenosti. Tieto aktivity nám pomohli nielen získať nové vedomosti, ale aj lepšie sa spoznať a naučiť sa spolupracovať efektívnejšie.

Získané poznatky a zručnosti z tohto vzdelávania plánujeme aktívne využívať v našej každodennej práci. Veríme, že nové prístupy a techniky, ktoré sme sa naučili, nám pomôžu zlepšiť kvalitu vyučovania a vytvoriť ešte lepšie prostredie pre našich žiakov.

Aktualizačné vzdelávanie učiteľov ZŠ s MŠ Važec bolo veľmi úspešné a prínosné. Ďakujeme agentúre Skillfill a PeaDr. Lenke Holíkovej za profesionálny prístup a hodnotné informácie. Tešíme sa na ďalšie podobné vzdelávacie aktivity, ktoré nám pomôžu neustále sa zlepšovať a rásť ako učitelia.

Dátum vloženia: 2. 6. 2024 1:37
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 6. 2024 1:41
Autor: Správca Webu