Vyhodnotenie činnosti záujmového útvaru Malá kuchárka v školskom roku 2023/2024

Záujmový útvar Malá kuchárka na našej škole pracuje už niekoľko rokov, určený je pre žiakov 1. stupňa. Nie len dievčatá, ale aj chlapci v ňom majú možnosť v praktických činnostiach nadobudnúť zručnosti, ktoré využijú v bežných životných situáciách a pripravuje ich tak na život. Viac ...

Záujmový útvar Malá kuchárka na našej škole pracuje už niekoľko rokov, určený je pre žiakov 1. stupňa. Nie len dievčatá, ale aj chlapci v ňom majú možnosť v praktických činnostiach nadobudnúť zručnosti, ktoré využijú v bežných životných situáciách a pripravuje ich tak na život. Náplňou krúžku je príprava jednoduchých jedál studenej i teplej kuchyne, z cenovo dostupných surovín.

V tomto školskom roku sa mali deti možnosť oboznámiť s prípravou takých jedál ako je zeleninový šalát, rôzne nátierky, zapekaný chlieb. Upiekli sme štrúdľu, tyčinky z lístkového cesta, pizzu, medovníky, pochutnali si na špagetách, palacinkách, pudingu. Veľký úspech mal hot-dog, cestoviny s kukuricou a brokolicou a banánový kokteil. Deti sa naučili krájať a čistiť zeleninu, miesiť cesto, obracať palacinky, nevadilo im ani umývanie a utieranie riadu. Nie vždy sa nám všetko vydarilo, ale deti pochopili, že niekedy sa ani pri najväčšej snahe nedarí. Deti si totiž užívali nielen konzumáciu jedla, ale aj jeho prípravu. V neposlednom rade sme kládli dôraz na prínos jedla pre naše zdravie, snažili sme sa pripravovať si jedlá nielen chutné, ale aj zdravé.

Verím, že čas strávený v krúžku bol pre deti obohatením a jednotlivé činnosti inšpiráciou pokúsiť sa pripraviť niečo chutné aj doma, pre svojich najbližších, či priateľov.

Mgr. K. Pajerchinová  (vedúca krúžku)

Dátum vloženia: 24. 6. 2024 20:20
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 6. 2024 20:22

Záujmové útvary šk. rok 2023/2024

Záujmové útvary

Po Ut St Št Pia So Ne

e_shop

alf

nppop

pop

np

skola meni svet

Sviatok

Meniny má Jakub, Žakelína

Pranostika na akt. mesiac

Veľa hríbov v júni sýpky nenaplní.

Pranostika na akt.deň

Ak na Jakuba jasné slnko svieti, má tuha zima byti.