Turistická vychádzka

Piatok 28. apríla 2023 sa 19 žiakov 2. až 4. ročníka  rozhodlo zmeniť zabehnutý stereotyp a strávili vyučovanie v prírode. Deti  vymenili školské prezuvky za turistické topánky, školské tašky za ruksaky a nasadli do mikrobusu, ktorý ich odviezol na Štrbské Pleso. Viac ...

Piatok 28. apríla 2023 sa 19 žiakov 2. až 4. ročníka  rozhodlo zmeniť zabehnutý stereotyp a strávili vyučovanie v prírode. Deti  vymenili školské prezuvky za turistické topánky, školské tašky za ruksaky a nasadli do mikrobusu, ktorý ich odviezol na Štrbské Pleso.

Ich prvé kroky smerovali k Jazierkam lásky. Vďaka tomu, že deti mali oči i uši neustále otvorené sa dozvedeli, kto založil osadu Štrbské Pleso, ako a prečo  vznikli  Jazierka lásky a tiež zistili, čo leží na ich dne. Cestou popri jazere smerom k Jamskému plesu sa postupne zoznámili  s práve kvitnúcimi jarnými kvietkami a spoznali, ako sa volajú okolité vrchy.  Mnohí sa s mobilmi v ruke snažili zachytiť nielen pekné pohľady, ale aj vzácne okamihy s kamarátmi. Vyskúšali aj ručne poháňaný kolotoč a výlet už tradične zakončili nákupmi suvenírov.

Počasie nám skutočne prialo a hoci sa nám nepodarilo dôjsť až do plánovaného cieľa, zažili sme veľa pekného. Zo Štrbského Plesa sme odchádzali nabití zážitkami, unavení slnkom i turistikou so spoločným prísľubom, že to nebolo naposledy.        (KG)

Dátum vloženia: 2. 5. 2023 6:34
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 5. 2023 6:40

dnes, piatok 19. 4. 2024
sobota 20. 4. dážď so snehom 5/0 °C
nedeľa 21. 4. dážď so snehom 4/-3 °C
pondelok 22. 4. dážď so snehom 6/-4 °C

Meniny má Jela, Krescenc, Krescencia

Búrky a mrazy sa v apríli striedajú.

Sv. Tiburcí (Tiburcius) má byť už zelený.