Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie
Mapa webu

Turistická vychádzka

Turistická vychádzka

Piatok 28. apríla 2023 sa 19 žiakov 2. až 4. ročníka  rozhodlo zmeniť zabehnutý stereotyp a strávili vyučovanie v prírode. Deti  vymenili školské prezuvky za turistické topánky, školské tašky za ruksaky a nasadli do mikrobusu, ktorý ich odviezol na Štrbské Pleso. Viac ...

Piatok 28. apríla 2023 sa 19 žiakov 2. až 4. ročníka  rozhodlo zmeniť zabehnutý stereotyp a strávili vyučovanie v prírode. Deti  vymenili školské prezuvky za turistické topánky, školské tašky za ruksaky a nasadli do mikrobusu, ktorý ich odviezol na Štrbské Pleso.

Ich prvé kroky smerovali k Jazierkam lásky. Vďaka tomu, že deti mali oči i uši neustále otvorené sa dozvedeli, kto založil osadu Štrbské Pleso, ako a prečo  vznikli  Jazierka lásky a tiež zistili, čo leží na ich dne. Cestou popri jazere smerom k Jamskému plesu sa postupne zoznámili  s práve kvitnúcimi jarnými kvietkami a spoznali, ako sa volajú okolité vrchy.  Mnohí sa s mobilmi v ruke snažili zachytiť nielen pekné pohľady, ale aj vzácne okamihy s kamarátmi. Vyskúšali aj ručne poháňaný kolotoč a výlet už tradične zakončili nákupmi suvenírov.

Počasie nám skutočne prialo a hoci sa nám nepodarilo dôjsť až do plánovaného cieľa, zažili sme veľa pekného. Zo Štrbského Plesa sme odchádzali nabití zážitkami, unavení slnkom i turistikou so spoločným prísľubom, že to nebolo naposledy.        (KG)

Dátum vloženia: 2. 5. 2023 6:34
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 5. 2023 6:40
Autor: Správca Webu

Škola

Záujmové útvary šk. rok 2023/2024

Záujmové útvary

e_shop

alf

Projekty

nppop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, štvrtok 23. 5. 2024
mierny dážď 15 °C 9 °C
piatok 24. 5. mierny dážď 16/9 °C
sobota 25. 5. slabý dážď 18/9 °C
nedeľa 26. 5. mierny dážď 17/9 °C

Sviatok

Meniny má Želmíra, Želimír, Želmír

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ak je máj záhradníkom, býva i roľníkom.

Pranostika na akt.deň

Keď sa na Želmíry včely začnú rojiť, dobrá ovca sa už môže dojiť.