Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Turistická vychádzka

Turistická vychádzka

Piatok 28. apríla 2023 sa 19 žiakov 2. až 4. ročníka  rozhodlo zmeniť zabehnutý stereotyp a strávili vyučovanie v prírode. Deti  vymenili školské prezuvky za turistické topánky, školské tašky za ruksaky a nasadli do mikrobusu, ktorý ich odviezol na Štrbské Pleso. Viac ...

Piatok 28. apríla 2023 sa 19 žiakov 2. až 4. ročníka  rozhodlo zmeniť zabehnutý stereotyp a strávili vyučovanie v prírode. Deti  vymenili školské prezuvky za turistické topánky, školské tašky za ruksaky a nasadli do mikrobusu, ktorý ich odviezol na Štrbské Pleso.

Ich prvé kroky smerovali k Jazierkam lásky. Vďaka tomu, že deti mali oči i uši neustále otvorené sa dozvedeli, kto založil osadu Štrbské Pleso, ako a prečo  vznikli  Jazierka lásky a tiež zistili, čo leží na ich dne. Cestou popri jazere smerom k Jamskému plesu sa postupne zoznámili  s práve kvitnúcimi jarnými kvietkami a spoznali, ako sa volajú okolité vrchy.  Mnohí sa s mobilmi v ruke snažili zachytiť nielen pekné pohľady, ale aj vzácne okamihy s kamarátmi. Vyskúšali aj ručne poháňaný kolotoč a výlet už tradične zakončili nákupmi suvenírov.

Počasie nám skutočne prialo a hoci sa nám nepodarilo dôjsť až do plánovaného cieľa, zažili sme veľa pekného. Zo Štrbského Plesa sme odchádzali nabití zážitkami, unavení slnkom i turistikou so spoločným prísľubom, že to nebolo naposledy.        (KG)

Dátum vloženia: 2. 5. 2023 6:34
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 5. 2023 6:40
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

September je májom jesene.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.