Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Tajomstvá vody

Tajomstvá vody

Dňa 9. júna sa žiaci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili prednášky s názvom Tajomstvá vody: Čo sa oplatí o vode vedieť. Do Domu Jana Hálu zavítal vedec Marian Valentin, absolvent Chemicko-technologickej fakulty v Bratislave. Viac ...

Dňa 9. júna sa žiaci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili prednášky s názvom Tajomstvá vody: Čo sa oplatí o vode vedieť. Do Domu Jana Hálu zavítal vedec Marian Valentin, absolvent Chemicko-technologickej fakulty v Bratislave, bývalý vedecko-výskumný pracovník Slovenskej akadémie vied a súčasný učiteľ chémie na základnej škole. Žiakom priblížil a vysvetlil rôzne javy a záhady prírody. Dostali odpovede na mnohé otázky, ktoré sa týkajú vody. Ako vznikla voda? Ako prišla na Zem? Prečo dve vločky nemôžu byť rovnaké? Prečo padajú krúpy? Ako prijímajú vodu stromy? Prečo nám je zima, keď sme mokrí? Prečo ľad pláva? Žiakov prednáška veľmi zaujala a odpovede na tieto otázky určite zužitkujú v ďalších ročníkoch v oblasti biológie, fyziky či chémie.

Dátum vloženia: 27. 6. 2023 9:09
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 6. 2023 9:11
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Na deň Tobiáša máme dažde radi, nielen pre osenie, aj pre vinohrady.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.