Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Školský výlet na Orave

Školský výlet na Orave

Oravský región je bohatý na prírodné, stavebné, ale aj historické  a archeologické pamiatky Slovenska. Práve preto sme sa tento  školský rok rozhodli ukázať aspoň časť z neho našim žiakom 2. stupňa. Viac ...

Oravský región je bohatý na prírodné, stavebné, ale aj historické  a archeologické pamiatky Slovenska. Práve preto sme sa tento  školský rok rozhodli ukázať aspoň časť z neho našim žiakom 2. stupňa.

Prvou zastávkou bolo mesto Dolný Kubín, v ktorom sme navštívili Múzeum P. O. Hviezdoslava a Čaplovičovu knižnicu. Práve tu sme si rozšírili vedomosti o našom najväčšom velikánovi slovenskej literatúry. Lektorka, ktorá nás po celý čas sprevádzala, porovnala  vtedajší štýl komunikácie v podobe písania listov s dnešným spôsobom komunikácie cez elektronické média. Žiaci si mali možnosť uvedomiť, ako rýchlo získajú spätnú odpoveď na svoje otázky, správy, ale aj práve prežívané pocity a emócie.

Ďalšou zastávkou bol Oravský hrad, ktorý patrí k  najznámejším, najnavštevovanejším a najkrajším hradom na Slovensku.  Vypína sa na brale nad riekou Orava v obci Oravský Podzámok. Hrad je veľmi pekne zachovalý a rekonštruovaný. A aj vďaka tomu je zaujímavou destináciou pre turistov a filmárov. Otestovali sme aj našu kondičku, nakoľko sme prekonali viac ako 600 schodov. Odmenou pre nás boli prekrásne výhľady na oravský región.

Dátum vloženia: 9. 7. 2023 9:18
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 7. 2023 9:23
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Septembrový dážď poliam potrava, vinohradom otrava.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.