Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie
Mapa webu

Nordic Walking - záujmový útvar

Nordic Walking - záujmový útvar

Nordic Walking je skvelá záujmová činnosť, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou aj v školách. Táto aktivita prináša množstvo benefitov pre žiakov a ponúka výbornú príležitosť na pohyb vonku. Viac ...

Nordic Walking

Nordic Walking je skvelá záujmová činnosť, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou aj v školách. Táto aktivita prináša množstvo benefitov pre žiakov a ponúka výbornú príležitosť na pohyb vonku. Integrácia Nordic Walking do školských záujmových činností je vynikajúci krok, ktorý podporuje zdravý životný štýl a celkový rozvoj žiakov. Školy, ktoré ponúkajú tento druh aktivity, poskytujú svojim žiakom možnosť zlepšiť si fyzickú kondíciu, tráviť čas na čerstvom vzduchu a zároveň sa naučiť nové zručnosti. Práve preto sme aj v školskom roku 2023/2024 ponúkli našim žiakom záujmový útvar Nordic Walking.  Na krúžok bolo prihlásených 7 žiakov.

Nordic Walking a jeho benefity pre deti

Nordic Walking, známy aj ako severská chôdza, je efektívna forma fyzickej aktivity, ktorá zapája celé telo. Používanie špeciálnych palíc umožňuje deťom zapojiť horné aj dolné končatiny, čo zvyšuje celkovú fyzickú záťaž a zlepšuje kardiovaskulárnu kondíciu. Medzi hlavné benefity Nordic Walking pre deti patrí: Zlepšenie fyzickej kondície: Pravidelná chôdza s palicami posilňuje svaly, zlepšuje vytrvalosť a flexibilitu. Podpora zdravého rastu a vývoja: Fyzická aktivita podporuje zdravý rast kostí a svalov, čo je obzvlášť dôležité v rastovom období. Prevencia obezity: Nordic Walking je efektívny spôsob, ako pomôcť deťom udržiavať zdravú hmotnosť a predchádzať obezite. Zlepšenie psychickej pohody: Pohyb vonku a fyzická aktivita majú pozitívny vplyv na duševné zdravie, pomáhajú znižovať stres a zlepšovať náladu. Rozvoj sociálnych zručností: Nordic Walking v skupinách podporuje tímovú spoluprácu, komunikáciu a budovanie priateľstiev.

Pohyb vonku má nezameniteľný význam pre deti. Pobyt na čerstvom vzduchu a v prírode prináša mnohé výhody, ako je zlepšenie nálady, zvýšenie koncentrácie a podpora imunity. Školy, ktoré umožňujú žiakom tráviť čas vonku prostredníctvom aktivít ako Nordic Walking, podporujú ich celkový well-being a zdravý životný štýl. Veríme, že sa Vám Nordic Walking páčil a tešíme sa opäť o rok.

Dátum vloženia: 23. 6. 2024 17:24
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 6. 2024 20:43
Autor: Správca Webu

Škola

Záujmové útvary šk. rok 2023/2024

Záujmové útvary

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

e_shop

alf

Projekty

nppop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Sviatok

Meniny má Jakub, Žakelína

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Veľa hríbov v júni sýpky nenaplní.

Pranostika na akt.deň

Od Jakuba do Hany /26.7/ nik nevidel letieť vrany.