Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Návšteva Galérie P. M. Bohúňa

Návšteva Galérie P. M. Bohúňa

Dňa 16.3.2023 žiaci tretieho a piateho ročníka navštívili Galériu P. M. Bohúňa.  Erna monumentálna je názov výstavy, kde sa tretiaci zoznámili s  dielami Erny Masarovičovej. Viac ...

Dňa 16.3.2023 žiaci tretieho a piateho ročníka navštívili Galériu P. M. Bohúňa.  Erna monumentálna je názov výstavy, kde sa tretiaci zoznámili s  dielami Erny Masarovičovej. Prezreli si nielen jej sochársku tvorbu, sochy zvierat a portréty, ktoré boli vytvorené používaním medeného plechu a drôtu z ľahko taviteľného cínu a olova, ale aj originálne šperky a medaily.  Neskôr sa mohli sami zahrať na sochárov, no miesto plechu a drôtu použili papier a lepidlo. Svoje umelecké dielka si odniesli domov ako spomienku na deň prežitý v galérii.  Žiaci 5. ročníka sa zúčastnili animačnej detektívky, kde rozdelení do skupín riešili úlohy ako napr. riešenie hádaniek, rébusov ... v priestoroch galérie. Zoznámili sa hravou formou nielen s obrazmi, sochami, ale aj históriou.

Dátum vloženia: 2. 4. 2023 10:44
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 4. 2023 10:54
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, nedeľa 1. 10. 2023
zamračené 15 °C 5 °C
pondelok 2. 10. slabý dážď 17/9 °C
utorok 3. 10. zamračené 20/10 °C
streda 4. 10. slabý dážď 15/8 °C

Sviatok

Meniny má Arnold, Remig, Remus, Arnolda, Belina

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ak v októbri vejú polnočné (severné) vetry, keď je slnce v Škorpióne, nasleduje neúroda.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.