Návšteva Galérie P. M. Bohúňa

Dňa 16.3.2023 žiaci tretieho a piateho ročníka navštívili Galériu P. M. Bohúňa.  Erna monumentálna je názov výstavy, kde sa tretiaci zoznámili s  dielami Erny Masarovičovej. Viac ...

Dňa 16.3.2023 žiaci tretieho a piateho ročníka navštívili Galériu P. M. Bohúňa.  Erna monumentálna je názov výstavy, kde sa tretiaci zoznámili s  dielami Erny Masarovičovej. Prezreli si nielen jej sochársku tvorbu, sochy zvierat a portréty, ktoré boli vytvorené používaním medeného plechu a drôtu z ľahko taviteľného cínu a olova, ale aj originálne šperky a medaily.  Neskôr sa mohli sami zahrať na sochárov, no miesto plechu a drôtu použili papier a lepidlo. Svoje umelecké dielka si odniesli domov ako spomienku na deň prežitý v galérii.  Žiaci 5. ročníka sa zúčastnili animačnej detektívky, kde rozdelení do skupín riešili úlohy ako napr. riešenie hádaniek, rébusov ... v priestoroch galérie. Zoznámili sa hravou formou nielen s obrazmi, sochami, ale aj históriou.

Dátum vloženia: 2. 4. 2023 10:44
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 4. 2023 10:54

dnes, piatok 26. 4. 2024
slabý dážď 10 °C -3 °C
nedeľa 28. 4. jasná obloha 16/4 °C
pondelok 29. 4. zamračené 18/7 °C

Meniny má Jaroslava

Suchý apríl nie je po vôli gazdom.