Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Fašiangové šišky

Fašiangové šišky

Dňa 10.2.2023 sa triedy I. špec a II. špec. stretli na spoločnej akcii. Vo fašiangovom období si upiekli šišky s nutellou. Hneď ráno si zarobili cesto. Žiakom sa hravou formou vysvetlila dôležitosť droždia a kvásku pri výrobe kysnutého pečiva. Žiaci sa oboznámili zo všetkými ingredienciami. Viac ...

Dňa 10.2.2023 sa triedy I. špec a II. špec. stretli na spoločnej akcii. Vo fašiangovom období si upiekli šišky s nutellou. Hneď ráno si zarobili cesto. Žiakom sa hravou formou vysvetlila dôležitosť droždia a kvásku pri výrobe kysnutého pečiva. Žiaci sa oboznámili zo všetkými ingredienciami. Sami mohli  sledovať proces kysnutia cesta.  Precvičili si svoje zručnosti pri vaľkaní a vykrajovaní šišiek. Z hľadiska bezpečnosti a zdravšej alternatívy sme piekli šišky v rúre na pečiacom papieri. Žiaci   vedeli určiť , kedy sú šišky upečené. Medzi tým si žiaci uvarili zázvorovo -  šípkový čaj. Bol vyzdvihnutý správny pitný režim. Žiakom bolo vysvetlené, že zázvor a šípky sú výborné na obranyschopnosť organizmu. Šišky sme na záver ozdobili nutelou a s chuťou sme ich zjedli. Žiaci sa tak naučili vážiť si prácu druhých ľudí.

Dátum vloženia: 19. 2. 2023 12:15
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 2. 2023 12:19
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ako je v septembri na nove mesiaca, taká býva obyčajne i jeseň.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.