Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Deň Zeme v prvej triede!

Deň Zeme v prvej triede!

My prváci, sme v piatok 21.4.2023 prvýkrát zažili Deň Zeme ako veľkí školáci. Ráno sme v triede robili rôzne aktivity, ktorými sme sa učili nové veci o našej Zemi. Neskôr sme šli von a spolu s ostatnými žiakmi sme upravovali okolie školy. Viac ...

My prváci, sme v piatok 21.4.2023 prvýkrát zažili Deň Zeme ako veľkí školáci. Ráno sme v triede robili rôzne aktivity, ktorými sme sa učili nové veci o našej Zemi. Neskôr sme šli von a spolu s ostatnými žiakmi sme upravovali okolie školy. Našou úlohou bolo zbieranie odpadkov. Bola to drina! Za odmenu, že sme tak pekne upratovali, nás pani učiteľky zobrali do Važeckej jaskyne. V jaskyni sme sa od sprievodkyne dozvedeli veľa nových vecí - napr. že tie cencúle, ktoré v jaskyni sú, sa volajú stalagmity, stalaktity a stalagnáty. Dozvedeli sme sa ako jaskyňa vznikla, aké živočíchy v nej kedysi žili,  aké v nej žijú teraz a mnoho ďalšieho. Urobili sme si aj fotku s napodobeninou jaskynného medveďa v životnej veľkosti. Na záver sme sa unavení vrátili do školy na vynikajúci obed. To Vám bol deň!

Dátum vloženia: 27. 4. 2023 19:09
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 4. 2023 19:10
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Nad májovú záhradu záhrada v septembri je krajšia.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.