Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Deň zdravej výživy

DZV

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila už do X. ročníka súťaže Slovenskej poľnohospodárskej a potravinovej komory pod názvom „Hovorme o jedle“.

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila už do X. ročníka súťaže Slovenskej poľnohospodárskej a potravinovej komory  pod názvom „Hovorme o jedle“. Cieľom tejto súťaže je rozvíjať povedomie detí o význame potravín, správnej výživy a  zdravého životného štýlu a viesť ich  k  schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie.

V tohtoročných aktivitách sme sa zamerali na súvislosť medzi zdravím, zdravou výživou a pohybom a tematicky prepojili všetky naše činnosti. V triedach prebehla časť aktivít, v rámci ktorých sa venovali nielen teoretickým poznatkom o zdravom stravovaní ale aj prakticky si pripravovali rôzne nátierky, jednohubky, smoothie a bylinkové čaje. V rámci športovej časti dňa mali žiaci 2. stupňa v telocvični športovo-zábavné súťaže, tí mladší strávili pár chvíľ pobytom v prírode, alebo v bezprostrednom okolí školy. Program dňa obohatil cyklista p. Samuel Mičian, ktorý svojím rozprávaním a odpoveďami na zvedavé otázky priblížil žiakom svet cestnej cyklistiky. Následne si mohli všetci otestovať svoje schopnosti v krátkej jazde zručnosti.

Ako prebiehal náš deň zdravej výživy pod názvom „Jedz a hýb sa“, ako aj výsledky našej práce môžete vidieť v prezentácii, ktorú sme do súťaže zaslali ako súťažný príspevok za našu školu.

Nezostáva nám iné, len veriť, že aj týmito aktivitami sme prispeli k zlepšeniu stravovacích návykov a zdravšiemu životnému štýlu našich detí.

 (KG)

Prílohy

Jedz a hýb sa

ZS s MS Vazec Jedz a hyb sa.ppsm
Typ súboru: PPSM, Velkosť: 1,22 MB
Dátum vloženia: 23. 10. 2022 20:46
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 10. 2022 20:54
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Aký je september, taký bude i marec.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.