Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie

Deň otvorených dverí v SHMÚ

Deň otvorených dverí v SHMÚ 1

Dňa 24.3.2023 sa žiaci 9.triedy zúčastnili Dňa otvorených dverí v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Gánovciach. Po príchode do Gánoviec nám zamestnanci SHMÚ ukázali rôzne zariadenia na meranie teploty vzduchu, množstva zrážok, rýchlosti a smeru vetra. Viac ...

Dňa 24.3.2023 sa žiaci 9.triedy zúčastnili Dňa otvorených dverí v Slovenskom hydrometeorologickom ústave v Gánovciach. Po príchode do Gánoviec nám zamestnanci SHMÚ ukázali rôzne zariadenia na meranie teploty vzduchu, množstva zrážok, rýchlosti a smeru vetra. Neskôr sme boli sledovateľmi vypustenia  meteorologického balóna so sondou. Ako sme sa dozvedeli, balón letel do výšky 20 až 30 km. V Gánovciach sme využili možnosť a navštívili sme aj archeologické nálezisko, kde sa v roku 1926 našla skamenená výplň lebky neandertálca. Počas výkladu pána z múzea sme sa dozvedeli, že to bola neandertálkyňa. Bohatší o nové informácie sme sa šťastne vrátili domov.

Dátum vloženia: 6. 4. 2023 16:27
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 4. 2023 6:43
Autor: Správca Webu

Škola

Predprimárne vzdelávanie

podmienky

alf

Projekty

pop

pop

np

skola meni svet

GDPR

Počasie

dnes, streda 27. 9. 2023
jasná obloha 22 °C 12 °C
štvrtok 28. 9. takmer jasno 21/11 °C
piatok 29. 9. takmer jasno 21/11 °C
sobota 30. 9. slabý dážď 20/10 °C

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

September je májom jesene.

Pranostika na akt.deň

Na Kosmu a Damiána studeno bývá zrána.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.