Čítajme si – Detský čitateľský maratón

Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí do tejto aktivity, motivovať ich k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc.

Projekt „Čítajme si“ realizuje Linka detskej istoty v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí do tejto aktivity, motivovať ich k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc. V týždni od 20. – 24. júna 2022 sa uskutočnil už 13. ročník tohto maratónu. V našej školskej knižnici sa čítalo 24. júna. Spolu so žiačkami druhého stupňa sme pre žiakov prvého stupňa pripravili hlasné čítanie. Počuli sme, ako žiaci čítajú, či textu rozumejú a vedia ho reprodukovať. Náš maratón bol o čítaní, počúvaní a rozprávaní. Čítanie absolvovalo 49 žiakov. Prečítali a vypočuli sme si rozprávku Ježko Pichliačik, Dievčatko so zápalkami a Statočný cínový vojačik. Naši čitatelia svojím podpisom potvrdili absolvovanie maratónu a všetci si z knižnice odniesli pamiatku v podobe záložky do knihy a sladkej odmeny.

Dátum vloženia: 26. 6. 2022 16:24
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 6. 2022 16:29

Keď v apríli hojne vietor duje, stodola sa zaplňuje.

Na svätého Marka schová sa do žita pranka (vrana).