Biela pastelka

bp

Dňa 23.9.2022 sa aj na našej škole uskutočnila verejná zbierka Biela pastelka  na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Dňa 23.9.2022 sa aj na našej škole uskutočnila verejná zbierka Biela pastelka  na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Ide o špecializované sociálne poradenstvo a realizáciu kurzov, pomocou ktorých nevidiaci a slabozrakí ľudia získavajú zručnosti nevyhnutné pre každodenný život ako napríklad bezpečná chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma a sebaobslužné činnosti ako varenie, upratovanie, osobná hygiena, komunikačné zručnosti a podobne. Pre nás sú to viac-menej nenáročné činnosti. Čo tak si na jeden deň zaviazať oči a vyskúšať aké by to bolo keby...?
Dobrovoľníčkami zbierky na našej škole boli žiačky 9.triedy Eva Šeďová a Timea Králová.
Evka o tejto akcii napísala: „ Pre mňa byť dobrovoľníčkou pre Bielu pastelku bola výborná skúsenosť. Mám však pocit, že prispievateľov bolo menej ako minulé roky. Chápem, že nie všetci si to môžu dovoliť. Malo by sa o tom však viac rozprávať. Vysvetľovať ľuďom, prečo to robíme a na čo je to dobré. Každopádne to bol pre mňa aj istý druh zábavy. Som zvyknutá organizovať rôzne podujatia, písať príhovory a zúčastňovať sa akcií. Napĺňa ma to a dáva mi to zmysel do života. Aj pre to som za túto skúsenosť vďačná a do budúcna si to určite rada zopakujem.“ Hoci aj malá pomoc môže niekomu druhému zmeniť život.

V rámci tejto akcie sa na našej škole vyzbieralo 127,05 eur.

Dátum vloženia: 9. 10. 2022 6:42
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 10. 2022 6:52

Veľkonočné dažde znamenajú suchý rok.

Keď Marek do hrsti ozimín nenatrhá, budú sneťovie žitá.