ARAKOVO

Očká našich žiakov sa rozžiarili, na tvárach sa im vyčaril úsmev, keď vošli do telocvične a v nej lietali pestrofarebné papagáje. Našu školu navštívilo ARAKOVO so svojím environmentálnym programom s papagájmi. Viac ...

Očká našich žiakov sa rozžiarili, na tvárach sa im vyčaril úsmev, keď vošli do telocvične a v nej lietali pestrofarebné papagáje. Našu školu navštívilo ARAKOVO so svojím environmentálnym programom s papagájmi. Spoločnosť ARAKOVO je prevádzkovateľom jedinečného projektu, zaoberá sa,  chovom a vystavovaním exotického vtáctva na profesionálnej úrovni pod dohľadom štátnych orgánov  a veterinárov. Špecializujú sa na ary, kakadu a zobákorožce. Pre žiakov si pripravili odbornú prednášku o druhoch a živote exotického vtáctva spojenú s praktickým kontaktom s exotickým vtáctvom. Žiaci získali neoceniteľné poznatky a skúsenosti zo života exotického vtáctva, ktoré je na Slovensku možné spoznať len okrajovo. Zážitkové učenie je  pre žiakov najefektívnejšie a samotná manipulácia, pohladkanie, kŕmenie bolo pre nich nezabudnuteľným zážitkom. Poďakovanie patrí aj rodičovskému združeniu ,,Deti spod Kriváňa“, ktoré uhradilo vstupné pre svojich členov.

Dátum vloženia: 28. 1. 2024 16:40
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 1. 2024 17:02

Záujmové útvary šk. rok 2023/2024

Záujmové útvary

e_shop

alf

nppop

pop

np

skola meni svet

Počasie

dnes, utorok 27. 2. 2024
slabý dážď 10 °C 6 °C
streda 28. 2. slabý dážď 11/5 °C
štvrtok 29. 2. oblačno 12/4 °C
piatok 1. 3. zamračené 12/5 °C

Sviatok

Meniny má Alexander, Leander, Sandro, Skender, Drahotína, Dražica, Leandra

Pranostika na akt. mesiac

Keď sa končí február severným vetrom, dobre sa darí žencom.

Pranostika na akt.deň

Ak je mráz na sv. Gabriela, bude žatva veselá.