Základná škola s materskou školou, Važec

Základná škola s materskou školou
Važec

Základná škola s materskou školou, Važec

S čím pomôžeme?

rozšírené vyhľadávanie
Mapa webu

Medzinárodná štafeta mierového behu

Medzinárodná štafeta mierového behu

Peace Run (Mierový beh) je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prebieha cez viac ako 140 krajín sveta. Viac ...

Peace Run (Mierový beh) je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prebieha cez viac ako 140 krajín sveta. Jeho poslaním je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo "mier " a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať.

24.5.2024 o 14:30 sme bežcov s horiacou pochodňou privítali aj vo Važci. Žiaci a deti ich vítali pri bráne školy a následne si s nimi prebehli na Námestie slobody.

Tam si pre deti bežci pripravili rôzne aktivity. Hádali z akej krajiny bežci pochádzajú, podľa toho akým jazykom sa im prihovorili. Zahrali  si scénky v ktorých mali rozlíšiť  aké správanie je dobré a zlé.  Prebehli okolo kontinentov a do cestovného pasu dostali pečiatku. Na záver im bežci zaspievali hymnu mierového behu a spoločne zasadili na námestí strom mieru.

Dátum vloženia: 26. 5. 2024 8:59
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 5. 2024 9:04
Autor: Správca Webu