9:41 26-9-2021

Záložka do knihy spája školy
Naša škola sa aj tohto roku zapojila do jedenásteho ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy, ktorý vyhlasujú  Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc.
Žiaci tému "Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze" stvárňovali na záložkách ľubovoľnou technikou pod vedením pani učiteliek M. Juhásovej, M. Piervolovej,  J. Šulekovej a pána učiteľa M. Molnára.
Vyrobené záložky sme si vymenili s našou partnerskou školou v Blatnej.  Pozri fotogalériu.
Edu Escape room
Oznam
Vážení rodičia, ďakujeme za vyplnenie dotazníka záujmu žiakov o prezenčné vzdelávanie spojené s testovaním žiaka a jedného zákonného zástupcu. V tabuľke uvádzame percentuálny záujem o prezenčné vzdelávanie a testovanie v jednotlivých triedach.
18. decembra sa jedna trieda v našej škole premenila na miestnosť plnú záhad, rébusov a šifier. Za dodržania prísnych hygienických opatrení sa dobrodružnej  hry zapojili žiaci prvého až štvrtého ročníka a žiaci špeciálnych tried. Žiaci v každej triede spoločne hľadali indície, riešili hlavolamy rôzneho typu, vyriešili zaujímavé hádanky. Správne riešenia im umožnili otvárať zámky a zachraňovali si tak svoje známky, ktoré im chceli pokaziť tajuplní hackeri. Hra bola zábavná, vyžadovala vzájomnú spoluprácu, žiaci si precvičili logické a kritické myslenie, jemnú motoriku a postreh. Využili vedomosti z každého vyučovacieho predmetu a odchádzali s pocitom radosti z úspechu. Do hry sa zapojili aj pedagógovia, ktorým sa ju tiež podarilo úspešne absolvovať. Pozri fotogalériu.

Trieda

Percentuálny záujem o prezenčné vzdelávanie

5.

6.

7.

8.

9.

Spolu 5. - 9.

Ďalšie informácie Vám poskytneme v januári.