7:34 26-9-2021

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
S touto milou myšlienkou prišli pred tromi rokmi iniciátorky tejto výzvy Janka Galatová a Silvia Slobodová. Z malej výzvy pomáhať osamelým seniorom sa stala celoslovenská pomoc. Pozornosť sa pritom neupriamuje na žiadne drahé dary či nákladnú finančnú výpomoc. Čo všetko sa zmestí do krabice od topánok? To si určí ten, kto sa dobrovoľne chce do tohto projektu zapojiť. Hlavne, aby v nej bolo dostatok lásky! V tomto školskom roku sa zodpovedne a s láskou zapojila do tejto akcie aj naša škola. S pomocou učiteľov sa nám podarilo pripraviť niekoľko vianočných balíčkov. Tie budú odoslané do rúk seniorov v zariadeniach, ktorí sú osamelí a nečakajú od nikoho darček. Dúfame, že aj v tomto ťažkom období, keď budú vianočné sviatky prežívať bez dotykov a objatí svojich najbližších, im nielen naše balíčky vyčaria úsmev na tvári a zahrejú pri srdci nezištným činom.
Ak sa aj vy v budúcnosti rozhodnete pomôcť a potešiť týchto ľudí, tu je malá pomôcka, čo by mohol váš balíček obsahovať: niečo teplé (káva, čaj), niečo voňavé (telové mlieko, sprchový gél), niečo slané (tyčinky, praclíky), niečo mäkké (ponožky, rukavice), niečo sladké (keksík, cukríky), niečo pre potešenie (kniha, pozdrav).
Mikuláš
Dňa 4. 12. 2020  sa žiaci deviateho ročníka podieľali na organizácii a realizácii "Mikulášskeho odovzdávania balíčkov" pre deti materskej školy a prvého stupňa. Skupinka 5 žiakov v zložení Mikuláš, dvaja čerti a dvaja anjeli spríjemnili toto dopoludnie mladším spolužiakom. Mikuláš rozdal balíčky a cukríky deťom, ktoré mu peknou básničkou alebo pesničkou spríjemnili deň.
Poďakovanie patrí žiakom deviateho ročníka, ktorí aj v tejto neľahkej dobe nezabudli na tradičné odovzdanie balíčkov deťom. Pozri fotogalériu.